şifremi unuttum?
Ana Sayfa Konak Haberleri Konak'ta Cam Şişeler "Cam Kumbara"ya

Konak'ta Cam Şişeler "Cam Kumbara"ya

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
Konak Belediyesi'nin başlattığı kampanya ile, cam şişeler için yapılan kumbaralara atılan şişeler tekrar dönüşüme kazandırılıyor.
Geri dönüşümü yaygınlaştıran uygulamalarını geliştirerek sürdüren Konak Belediyesi, kentin farklı noktalarında yer alan ‘Cam Kumbaraları’na yenilerini ekledi. Anadolu Cam Sanayi ve ÇEVKO işbirliği ile 150 cam kumbarası daha kente kazandırıldı. 250 kilogram kapasiteli yeni cam kumbaralar vatandaşın ve esnafın da beğenisini topladı.Çevreye en duyarlı Belediye Başkanı ödüllü Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, yeni cam kumbaraların çevreye ve geri dönüşüme farkındalığı artıracağını söyledi. Geri dönüşüme katkı koyan duyarlı İzmirlilere teşekkür eden Başkan Tartan şöyle konuştu:

“Geri dönüşüm ve çevre konusunda Konak’ta belli bir duyarlılık ve özen yakaladık. Özellikle ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlediğimiz seminerlerle gelecek için de ciddi adımlar attık. Esnafımız, vatandaşımız çevre ve temiz bir kent adına tüm atık toplama kampanyalarımıza katılıyor. Cam defalarca ve yüzde yüz dönüştürülebilen bir malzeme ve biz bir yıldan kısa sürede 2 bin ton cam atık toplayarak geri dönüşüme kazandırdık. Yeni cam kumbaralarının yaygınlaşmasıyla bu rakamın rekor düzeye taşınacağını düşünüyoruz.”

İşletmeci Müfide Acar ise bu çalışmanın kent açısından çok verimli olduğunu düşündüğünü ifade ederek; "Atıklarımızı atacak yer bulamıyorduk. Camların değerlendirilmesi konusunun hem bizim hem şehrimizin temizliği açısından verimli olacağını düşünüyorum. Bu konuda Konak Belediyesi’ni tebrik ediyor, şehrimize yaptığı katkılardan ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

‘Cam şişeleri kumbaraya atın, hayata cam katın’ sloganının yazılı olduğu 150 adet cam kumbarası Konak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından kentin ana arterlerine yerleştiriliyor. Renkli ve renksiz cam şişe ve kavanozlar için iki farklı bölmesi bulunan çevre dostu kumbaralar, Konak’ı geri dönüşümde yeni rekorlara taşıyacak.

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica